آموزش مکالمه زبان آلمانی

درس اول از آموزش مکالمه زبان آلماني را شروع مي کنيم. پيشنهاد مي کنيم علاقه مندان به يادگيري زبان آلماني حتما ، آموزش هاي داده شده در بخش آلماني سايت را دنبال نمايند. با بررسي سايت ها و وبلاگ هاي مختلفي که در اين زمينه فعاليت دارند و يا فعاليت داشتند به خوبي متوجه کمبود بسيار شديد در بحث کيفي و کمي در آموزش اين زبان مي شويد. اکثر آموزش هايي که تا کنون در فضاي مجازي منتشر شده است ، به صورت بسيار پراکنده و در حد بسيار بسيار ابتدايي مي باشند و به طور کلي اکثرا استفاده چنداني براي يک زبان آموز ندارند.

سايت رپيد لرن تصميم دارد تا به اين زبان نگرشي نو داشته باشد و با استفاده از کادر فني متخصص خود ، بتواند آموزش هايي در شان و جايگاه ايرانيان به هموطنان خود ارائه دهد. ما در اين مبحث از جديد ترين متد آموزش زبان آلماني استفاده مي نماييم و شما را گام به گام با اين زبان آشنا مي سازيم به طوريکه با استفاده از آموزش هاي موجود در سايت بتوانيد در مدت زمان کوتاهي سطح دانش خود را در اين زبان به طور قابل توجهي بالا ببريد و مطالبي که ياد مي گيريد کاملا صحيح و اصولي باشند . به عبارت ديگر اگر زمان خود را در سايت صرف يادگيري مي نماييد ، ارزش قابل توجهي براي شما داشته باشد . به طور خلاصه تصميم داريم تا بهترين روش آموزش زبان آلماني را براي شما به ارمغان بياوريم.

 


کساني که قصد دارند در کشور آلمان زندگي کنند يا تحصيل نماييد در درجه اول نيازمند هستند تا زبان اين کشور را ياد بگيرند. هزينه دوره زبان در آلمان براي يک فرد ايراني که با واحد پول تومان سر و کار دارد بسيار سنگين مي باشد. اين هزينه ها بسته به مرکز زباني که شما مي خواهيد در آن شروع به يادگيري نماييد تفاوت دارد ، اما معتبرترين اين موسسات ، مرکز آموزش زبان آلماني گوته مي باشد که هزينه آموختن زبان در آن بسته به سطحي که داريد از چندين هزار يورو در هر ترم شروع مي شود که با تبديل اين هزينه به تومان ، متوجه هزينه بسيار بالاي آن خواهيد شد.

پس اگر قصد داريد به هر دليلي در کشور آلمان زندگي کنند ، بسيار منطقي است که سعي کنيد قبل از مهاجرت ، زبان خود را تا جاي ممکن تقويت نماييد، تا پس از وررود به اين کشور دچار مشکل نشويد. از طرف ديگر براي دريافت پذيرش تحصيلي از دانشگاه هاي اين کشور ، شما نيازمند داشتن مدرک زبان آلماني مي باشيد که سطح اين مدرک با توجه به دانشگاهي که شما مد نظر داريد متقاوت مي باشد. در پست هاي آينده حتما در مورد انواع مدرک هاي زبان آلماني مطالب جامعي را در اختيار شما عزيزان قرار مي دهيم.

متاسفانه هموطناني که قصد به يادگيري اين زبان را دارند ، مشکلات بسيار زيادي بر سر راه دارند که باعث مي شوند در رسيدن به اين هدف ناکام بمانند. اين مشکل براي شهرستاني ها بسيار بيشتر مي باشد زيرا در بيشتر شهرستان هاي کشور آموزشگاه و يا کلاسي براي اين زبان وجود ندارد. اما کلاس آموزش زبان آلماني در تهران نيز مشکلات خاص خود را دارد. از طرفي بسياري از کلاس هايي که در تهران برگزار مي شوند از سطح کيفي بسيار پاييني برخودار مي باشند و مسلما يک زبان آموز نوپا حتي پس از گذشت چندين ترم نيز نميتواند تشخيص دهد که آيا آموزشگاهي که مشغول تحصيل در آن است مناسب مي باشد يا خير!

البته پيشنهاد ما بر اين است که اگر در تهران زندگي مي کنيد و شرايط کلاس رفتن را داريد در موسسه آموزش زبان آلماني تهران ثبت نام کنيد که معتبر باشد. دو موسسه اي که داراي اعتبار قابل قبول و سطح کيفي بسيار مناسبي مي باشند به ترتيب : موسسه آموزش زبان آلماني تهران DSIT ( که به اشتباه به موسسه آموزش زبان آلماني گوته) نيز معروف مي باشد و موسسه آموزش زبان آلماني ايران اتريش مي باشد که زير نظر سفارت اتريش در ايران مي باشد.

توجه کنيد که موسسه زبان گوته در ايران نمايندگي ندارد و موسسه آموزش زبان آلماني تهران DSIT ، تنها مرکزي براي برگزاري آزمون هاي رسمي انستيتو گوته در ايران مي باشد . البته آموزش زبان آلماني کانون زبان ايران نيز در برخي از شهرها به غير از تهران داراي نمايندگي مي باشد و کلاس هاي اين موسسه عموما از سطح کيفي قابل قبولي برخودار مي باشند.

علاوه بر مشکلات موجود به دليل مشغله کاري ، بسياري از افراد زماني براي ثبت نام در کلاس هاي آموزشي ندارند و بنابراين به دنبال يادگيري زبان آلماني در خانه مي باشند. ما تمامي تلاش خود را مي کنيم تا با کيفيت ترين و بهترين سايت آموزش آلماني را براي شما عزيزان آماده نماييم. سايتي که در آن بتوانيد به صورت علمي و اصولي اين زبان را فرا بگيريد و در هر سطح و سن و سالي که هستيد بتوانيد از مطالب آن استفاده نماييد. خب پس از مطالبي که در مورد تلفظ حروف قرار داديم در اين پست اولين درس را قرار مي دهيم .

در اين درس شما ياد ميگيريد که چطور خود را معرفي کنيد. به تصاويري که در پايين آمده نگاه کنيد و همزمان به فايل صوتي که در زير اين تصاوير آمده با کمک پلير موجود گوش فرا دهيد. توجه کنيد که براي هر عکس (از شماره 1 تا 9) يک فايل صوتي موجود مي باشد که از هم متمايز مي باشند. به اين فايل ها چندين بار گوش دهيد! مطمئنا چيزي از آن نمي فهميد اما گوش دهيد!