نمایش فایل های مخفی شده توسط ویروس

از جمله آزار دهنده ترین مشکلات کامپیوترها، ویروسی شدن آن ها است. ویروس ها حالت های تخریبی متفاوتی دارند. برخی از ویروس ها اطلاعات شما را حذف میکنند، برخی سرعت دستگاه شما را پایین می آورند و بسیاری از کارهای دیگر که هر کدام روش حل خود را دارد.

اما ویروس هایی هستند که فایل های شما را مخفی یا Hidden میکنند و حتی با پاک کردن این ویروس باز هم اطلاعات شما از حالت مخفی خارج نمیشوند. اولین روشی که برای حل این مشکل به ذهن میرسد رفتن به گزینه Properties و برداشتن تیک گزینه Hidden است. اما در بیشتر مواقع این روش کار نمیکند. آموزش تعمیر کامپیوتر

در این مطلب روشی برای حل مشکل مخفی شدن فایل ها توسط ویروس را بازگو خواهیم کرد.

برای این‌کار ابتدا با فشردن کلیدهای ترکیبی Win+R وارد Run شده و در فیلد مربوطه عبارت notepad را وارد کرده و Enter بزنید.
(یا به هر روش دیگری نرم افزار Notepad را اجرا کنید)

در محیط Notepad متن زیر را عیناً کپی کنید:

@echo off
echo.
echo Created by www.SarzaminDownload.com.com
echo.
echo.
attrib -s -h *.* /s /D
echo Success !
echo.
pause
exit /B

حال از منوی File گزینه‌ی Save As را انتخاب کنید. در پنجره‌ی باز شده از قسمت Save as type گزینه All Files را انتخاب کنید و در فیلد File name نام فایل را با پسوند BAT ذخیره کنید. (مثلاً SarzaminDL.BAT)
حال فایل BAT را به فلش مموری یا هر پوشه دیگری در کامپیوتر که محتوی فایل‌های مخفی شده است منتقل کنید. با اجرای فایل BAT صفحه Command Prompt باز می‌شود. با فشردن هر کلیدی، عملیات شروع شده و در چند ثانیه تمام فایل‌های مخفی شده نمایان می‌شوند.
لازم به ذکر است که این فایل BAT قادر به نمایان کردن فایل‌های مخفی موجود در پوشه‌های فرعی (Sub Directory) نیز می‌باشد. لذا از قرار دادن و اجرای این فایل در شاخه اصلی درایوها پرهیز کنید زیرا موجب نمایان شدن همه‌ی فایل‌های مخفی شده در آن درایو می‌شود.
تذکر: این فایل BAT را به هیچ وجه در درایوی که ویندوز در آن نصب شده است اجرا نکنید.
منبع: سرزمین دانلود